Adres:

Szczukowskie Górki 1A
26-065
Piekoszów

telefon: (41) 330 12 17

e-mail: biuro@biomedplus.com.pl

strona internetowa: https://biomedplus.com.pl/

Spółka BIO-MED istnieje na rynku od 2002 roku, i jest firmą rodzinną. Obecnie prowadzona przez drugie pokolenie polskich przedsiębiorców. Zajmuje się kompleksowymi usługami związanymi z gospodarką surowcami do ponownego wykorzystania . Jest certyfikowanym członkiem Staropolskiej Izby Przemysłowo – Handlowej, jak i Polskiej Izby Gospodarczej „Ekorozwój”. Spółka w swoich działaniach kładzie nacisk na ochronę środowiska wprowadzając obieg zamknięty.

Jakość świadczonych przez nas usług odpowiada standardom unijnym. Działamy w oparciu o decyzje uzyskane od właściwych organów administracji państwowej.

Działając w branży ochrony środowiska Spółka BIO-MED zdobyła znaczący udział w rynku odpadów przemysłowych oraz stała się liczącym partnerem dla polskich firm w zakresie gospodarki odpadami. Oferta firmy jest ciągle dostosowywana do oczekiwań klientów.

POSTĘP TO NASZA TRADYCJA

Spółka BIO-MED może pochwalić się zrealizowanym projektem, którego celem było zmodernizowanie linii do produkcji paliwa alternatywnego w Zakładzie Produkcyjno-Usługowym w  Szczukowskich Górkach. Instalacja do odzysku surowców w wyniku prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów i ich segregacji połączonej z produkcją paliwa alternatywnego była pierwszą taka instalacją na terenie województwa świętokrzyskiego.

Inwestycja ma duże znaczenie dla regionalnej gospodarki odpadami i ochrony środowiska. Produkcja paliwa alternatywnego pozwala na odzysk odpadów, dzięki któremu następuje praktyczne wyeliminowanie odpadów trafiających do środowiska.

Wciąż udoskonalana wiedza oraz ciągle unowocześnianie linii produkcyjnych pozwalają nam być firmą innowacyjną, wychodzącą naprzeciw potrzebom również branży rolniczej oraz ograniczającą negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Firma na bazie wieloletniego doświadczenia i w wyniku przeprowadzonych badań i analiz stworzyła gamę nowoczesnych nawozów.

Gramed – organiczno-mineralny nawóz polecany na wszystkie rodzaje gleb, najbardziej na te ubogie w których przeważają piaski i nieużytki, zapobiegający degradacji i nie zakwaszający gleby. Gramed sprawdzi się w szeroko pojętnym rolnictwie, sadownictwie oraz leśnictwie.

Eko Wapno Mag – wapno magnezowe, nawóz ten jest nośnikiem niezbędnych dla prawidłowego wzrostu roślin składników, a w szczególności magnezu i wapnia. Wapno magnezowe stosować należy na wszystkich glebach i pod wszystkie uprawy, w szczególności na glebach lekkich i kwaśnych oraz pod uprawy wymagające zwiększonej ilości magnezu.

W najbliższym czasie zamierzamy wprowadzić na rynek nowe produkty min. wysokiej jakości nawóz organiczno-mineralny Feniks. Nawóz dzięki wysokiej zawartości substancji organicznej , składników mineralnych (fosfor, potas, azot) i szeregu mikroelementów (magnez, bor, molibden, żelazo, miedź, fluor) poprawia fizyczne i biologiczne właściwości gleby. Feniks to kolejny innowacyjny produkt nawozowy, który niebawem znajdzie się w naszej ofercie.

BIO-MED przyczynia się również do polepszenia warunków życia poprzez rozpowszechnianie i sprzedaż odnawialnego źródła energii, jakim jest pellet. Oferujemy na sprzedaż pellet: z drewna sosnowego oraz dębowo-świerkowego. Pellet drzewny jest nowoczesną, ekologiczną i ekonomiczną alternatywą dla paliw tradycyjnie stosowanych do ogrzewania domów mieszkalnych, firm i obiektów użyteczności publicznej.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych kontrahentów, dbamy o sprawną obsługę Klienta oraz o zapewnienie najwyższej jakości produkowanych wyrobów przy pełnym respektowaniu wymogów bezpieczeństwa pracy oraz ochrony środowiska.

BIO-MED zaufało już wiele firm, a ich lista stale rośnie. Swoją pozycję firma buduje opierając się na wykwalifikowanej i doświadczonej kadrze.

GOSPODARSTWO POKAZOWE

Spółka Biomed od roku 2018 podjęła ścisłą współpracę z gospodarstwem rolnym należącym do właścicieli firmy. Obszar gospodarstwa wynosi 230 ha. Tam też rozpoczęliśmy uprawy zbóż i kukurydzy w oparciu o produkowane przez nas nawozy organiczno-mineralne.

Poletka doświadczalne założone w Gospodarstwie Rolnym Sikora są objęte patronatem i opieką świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.biomedplus.com.pl

  BIO-MED Sp. z o.o.

Szczukowskie Górki 1A