Adres:telefon:

e-mail:

strona internetowa:

Publikujemy badanie „Zasoby ZAOSZCZĘDZONE dzięki recyklingowi” za rok 2022, w którym udowadniamy, że Interzero i nasi klienci zmniejszają emisję gazów cieplarnianych o około 1 milion ton i zużycie zasobów pierwotnych o 8,7 miliona ton.

Konsekwencje globalnego ocieplenia stają się z tygodnia na tydzień coraz wyraźniejsze, a decydenci, badacze i przedsiębiorcy dyskutują o odpowiednich rodzajach działań klimatycznych. Co można i należy zrobić, aby osiągnąć wyznaczone przez nas cele klimatyczne? Jednocześnie, w jaki sposób możemy zapewnić zrównoważony wysoki poziom życia i odnoszącą sukcesy gospodarkę w Niemczech i Europie? Jedną z odpowiedzi na to pytanie jest systematyczny recykling materiałów. Gospodarka o obiegu zamkniętym stała się już kluczowym czynnikiem łagodzenia zmiany klimatu.

Wyraźnie pokazuje to praca wiodącego europejskiego dostawcy usług o obiegu zamkniętym, Interzero. Jak pokazuje opublikowane dzisiaj badanie „Zasoby OSZCZĘDZONE dzięki recyklingowi” (z ang. „resources SAVED by recycling”) w 2022 r. firma i klienci Interzero przywrócili do obiegu łącznie 2,1 mln ton materiałów. Dzięki temu zapobiegnięto około 1 milionowi ton gazów cieplarnianych. Jednocześnie zaoszczędzono około 8,7 mln ton zasobów pierwotnych.

“Our study aims to show that recycling is both an effective and necessary instrument for cutting climate-damaging emissions, protecting valuable resources and therefore countering the overexploitation of our natural environment. We need the transformation into a real closed-loop economy to maintain the quality of life on our planet. Today, this is the most important collective task that we are facing.” powiedział Sebastiaan Krol, CEO Interzero Circular Solutions.

Od 2008 roku Interzero korzysta z naukowego badania „Zasoby ZAOSZCZĘDZONE dzięki recyklingowi” do sporządzania raportów na temat ogólnego pozytywnego wpływu recyklingu na środowisko. Ten kompleksowy raport z oceny cyklu życia – opracowany przez Instytut Fraunhofera ds. Technologii Środowiska, Bezpieczeństwa i Energii UMSICHT – opiera się na szczegółowym porównaniu produkcji pierwotnej i recyklingu, w tym wszystkich wymaganych etapów procesu. Standaryzowana metodologia umożliwia dokładne ilościowe określenie oszczędności w zakresie zasobów i emisji gazów cieplarnianych.

„Now in its fifteenth year, this study makes the environmental benefits of recycling both tangible and understandable. Looking to the future, this will be increasingly important to raise awareness about climate action and the sustainable handling of our raw materials among businesses and consumers alike” komentuje dr Markus Hiebel, kierownik działu zrównoważonego rozwoju w firmie Fraunhofer UMSICHT.

Dane z Fraunhofer UMSICHT stanowią również istotną część kampanii ochrony zasobów „One World. Zero Waste. Let’s #MoveTheDate”, którą Interzero uruchomiło wspólnie z Global Footprint Network (GFN). Według najnowszych obliczeń GFN, światowy Dzień Długu Ekologicznego w 2023 r. przypadałby 7 minut i 16 sekund wcześniej, gdyby Interzero i jej klienci nie kontynuowali działań recyklingowych.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną informacją prasową (w języku angielskim) pod linkiem: https://interzero.pl/wp-content/uploads/sites/12/2023/10/2023-10-17-Medien-Information_Resources-SAVED-2022-Vers-09-28-2200-englisch.pdf

Oraz z raportem z naszych badań: https://interzero.pl/wp-content/uploads/sites/12/2023/10/ResourcesSaved_Interzero_2023.pdf