Adres:telefon:

e-mail:

strona internetowa:

Firma Busch Vacuum Solutions zaprezentowała najnowszą generację systemów próżniowych PLASTEX do odgazowywania ekstrudera na tegorocznych targach PLASTPOL w Kielcach w dniach 21 – 23 września 2021 roku. Systemy próżniowe PLASTEX mogą być programowane i monitorowane za pomocą wyświetlacza. Są one w pełni połączone z systemem sterowania ekstrudera w celu wymiany danych i mogą być obsługiwane bezpośrednio przez urządzenie. Dzięki temu, że wszystkie komponenty są połączone, systemy próżniowe PLASTEX są gotowe na Przemysł 4.0. System odgazowywania jest sterowany w zależności od potrzeb przez silnik z przemiennikiem częstotliwości. Oznacza to, że zaprogramowany poziom próżni jest precyzyjnie utrzymywany – dodatkowym plusem jest zaoszczędzona w procesie energia.

W ostatnich latach rozpowszechniły się systemy próżniowe PLASTEX, służące do odgazowywania uplastycznionej masy w strefie ślimaka ekstrudera. Model prezentowany na targach PLASTPOL wyposażony jest w kłową pompę próżniową MINK. Są tu pompy próżniowe do pracy suchej, nie wymagają żadnych płynów eksploatacyjnych, takich jak woda, która może prowadzić do wysokich kosztów oczyszczania i utylizacji.

Wraz z nową generacją systemów próżniowych PLASTEX, firma Busch przekonuje kolejnymi korzyściami. Dzięki sterowaniu zależnemu od zapotrzebowania i możliwości precyzyjnego dostosowania poziomu podciśnienia do wytłaczanego materiału, wytłaczarki i warunków temperaturowych, możliwe jest odtworzenie jakości produktu bez konieczności ręcznej regulacji poziomu podciśnienia za pomocą zaworów w trakcie procesu . Systemy próżniowe PLASTEX są dostępne w różnych konfiguracjach i rozmiarach. Nadają się zarówno do mieszanek jak i partii wzorcowych. Mogą być stosowane do odgazowywania poliolefin takich jak PP/PE, EVA, PBT, ABS, EVOH czy POM. Nawet odgazowanie materiału z recyklingu nie stanowi problemu dla systemów próżniowych PLASTEX firmy Busch. Urządzenie do płukania umożliwia czyszczenie pompy próżniowej po lub w trakcie procesu. Możliwe jest również zaprogramowanie interwałów czyszczenia i dozowania środka czyszczącego.

System kontroli systemów próżniowych PLASTEX stale monitoruje również stan filtrów i separatorów i natychmiast informuje operatora poprzez wyświetlacz lub system kontroli ekstrudera, jeśli na przykład filtr musi być oczyszczony lub kondensat musi być odprowadzony z separatora końcowego lub zbiornika kondensatu. W ten sposób operator ma zawsze wgląd we wszystkie parametry robocze. Wszelkie niezbędne działania są natychmiast wyświetlane operatorowi. Zwiększa to niezawodność, upraszcza obsługę i minimalizuje koszty konserwacji.

Kłowe pompy próżniowe MINK firmy Busch sprawdziły się nie tylko w odgazowywaniu ekstruderów. Ta technologia próżniowa stała się również najnowocześniejsza w zakresie pneumatycznego podawania materiału. Busch zaprezentuje na stoisku targowym najnowsze osiągnięcie w zakresie kłowych pomp próżniowych MINK: MINK MV 0310 B jest standardowo wyposażona w silnik z przemiennikiem częstotliwości i dzięki temu może dostosować prędkość pompowania do rzeczywistych wymagań. Oznacza to, że nie tylko materiał może być transportowany tak delikatnie, jak to możliwe, ale możliwe są również dalsze oszczędności energii i kosztów.

Nowa generacja systemów próżniowych PLASTEX do odgazowywania ekstruderów jest gotowa na Przemysł 4.0.

Rysunek:Busch Vacuum Solutions