Adres:telefon:

e-mail:

strona internetowa:

Prasy belujące zmniejszają objętość materiału nadającego się do recyklingu nawet o 95%.  

Przy składowaniu odpadów luzem, w zależności od pojemności kontenera, zmieści się w nim ok. 200 kg materiału. Pojemnik ten musi być odebrany i przetransportowany na samochodzie. Stosując belownice transportujemy sam materiał, a sprasowane bele surowców wtórnych optymalnie wykorzystują ładowność samochodów ciężarowych. W zależności od rodzaju prasowanego materiału, w 24-tonowym zestawie naczepowym można przetransportować do 54 bel. Zmniejsza to liczbę koniecznych kursów ciężarówek, co z kolei przekłada się na redukcję poziomu emisji CO2. Biorąc pod uwagę, że emisja CO2 przy utylizacji 300 ton niezagęszczonego materiału wynosi 5640 kg, podczas gdy przy 300 tonach sprasowanych bel jest to tylko 1920 kg, wszystko przemawia za zgniataniem surowców wtórnych za pomocą belownicy.

Jeśli firmy używają kontenerów do gromadzenia odpadów są one zazwyczaj, ze względu na zajmowaną powierzchnię, umieszczane na zewnątrz budynku lub gdzieś z boku, a przynajmniej nie bezpośrednio tam, gdzie powstają odpady. Oznacza to nie tylko długie dystanse w transporcie wewnątrzzakładowym, ale często także otwarte bramy i rampy. Powoduje to utratę dużej ilości energii i naraża pracowników na wpływ niekorzystnych warunków pogodowych. Belownica może być ustawiona i używana bezpośrednio w miejscu powstawania odpadów. Dzięki zastosowaniu belownicy nie ma więc strat energii spowodowanych otwartymi bramami i rampami.

Zastosowanie belownicy to więc dla firmy nie tylko znaczne ograniczenie miejsca składowania odpadów i kosztów ich utylizacji, ale także istotna redukcja śladu węglowego.

Firma HSM już od 50 lat stale rozwija technologie związane z produkcją pras belujących, czego dowodem może być około 200 aktywnych patentów.

Nowość w ofercie HSM – belownica pionowa HSM V-Press 860 TimeSave

Belownica HSM V-Press 860 TimeSave, opracowana przede wszystkim z myślą o zgniataniu kartonów w dużych placówkach handlu detalicznego, stanowi odpowiedź na jedną z największych bolączek naszego świata – brak czasu!

Belownica HSM V-Press 860 TimeSave posiada wszystkie dotychczasowe zalety pras belujących
z serii HSM V-Press 860: system kontroli nachylenia płyty prasującej TCS, pazury podtrzymujące zapobiegające rozprężaniu się materiału w komorze prasowania oraz opatentowaną technologię szybkiego ruchu HSM. Dzięki tej technologii belownice mogą pracować w sposób szczególnie energooszczędny i wydajny. Oznacza to, że prasa wymaga niższego prądu rozruchowego, ma skrócony czas cyklu pracy o 40% i pomimo wyższej wydajności, nawet o 40% niższe zużycie energii w porównaniu do urządzeń z konwencjonalnymi napędami.

Szczególną cechą belownicy HSM V-Press 860 TimeSave jest natomiast jej automatyczne napełnianie za pomocą hydraulicznej wywrotnicy. Załadowanie do maszyny materiału z wózka zbiorczego zajmuje tylko kilka sekund. Proces prasowania przebiega automatycznie i nie wymaga nadzoru ze strony personelu obsługi. Wiązanie beli przewidzianym dla tego modelu drutem szybkozłącznym Quick-Link również przyspiesza proces uzyskania gotowej beli oraz zapewnia bardziej ujednolicone wymiary bel. Konstrukcja tej belownicy pozwala ponadto na bezpośrednie zgniatanie ekstremalnie dużych opakowań kartonowych, które w przeciwnym wypadku musiałyby zostać wstępnie rozdrobnione lub transportowane luzem.

Właśnie to unikalne na rynku rozwiązanie znalazło uznanie w oczach jury i zostało nagrodzone Złotym Medalem MTP 2021 na tegorocznych Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska POLECO w Poznaniu.

HSM V-Press 860 TimeSave zapewnia decydującą wartość dodaną w stosunku do innych belownic:  Oszczędzasz CZAS – dużo czasu!