Adres:telefon:

e-mail:

strona internetowa:

Oferta najnowszych technologii dla ochrony klimatu od 17 do 19 października ponownie wypełni hale Międzynarodowych Targów Poznańskich. Siłą Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO jest ekspozycja wystawiennicza liderów branży oraz bogaty program wydarzeń poruszający najbardziej aktualne zagadnienia.

Ponad  150 wystawców z ośmiu krajów zaprezentuje usługi, rozwiązania i technologie, które przez najbliższy czas będą wyznaczały trendy w branży. Odwiedzający targi będą mieli okazję podziwiać aż osiemnaście innowacji, które w tym roku zostały odznaczane Złotym Medalem Grupy MTP.

Innowacje na miarę Złotego Medalu Grupy MTP

Wśród nagrodzonych znajdują się m. in.: pojemniki na odpady z systemem bocznego załadunku, inteligentne urządzenie do selektywnej zbiórki elektroodpadów oraz dwukomorowa śmieciarka stworzona z myślą o rejonach o dużym zagęszczeniu budynków i wąskich uliczkach. Warto także zwrócić uwagę na elektroniczną altanę śmieciową monitorującą stan napełnienia poszczególnych frakcji, nośnik narzędzi do ciężkich zadań komunalnych czy zaawansowane technologicznie prasy belujące. Medalem odznaczono także absorbent z recyklingu do zbierania zanieczyszczeń olejowych i ropopochodnych z powierzchni stałej i z powierzchni wód. Złoty Medal Grupy MTP otrzymała również śmieciarka na elektrycznym podwoziu.

Efektywne i ekonomiczne nowości

Nowości prezentowane przez wystawców na stoiskach są nie tylko odpowiedzią na potrzeby branży, ale także inspiracją i środkiem do bardziej efektywnego i ekonomicznego wykorzystywania zasobów i czasu. Po raz pierwszy zostanie zaprezentowana SCANIA BEV z akumulatorami za kabiną. Jest to jeden z pierwszych wyprodukowanych egzemplarzy i pierwszy seryjny pojazd, który został zaprojektowany i dedykowany rozwiązaniom dla branży komunalnej.

Elektryczna ciężarówka – energooszczędne rozwiązanie dla polskiego rynku logistycznego usług miejskich i wewnątrzmiejskich – z pewnością zwróci uwagę zwiedzających targi. Wysoka wydajność i zaawansowana technologia EV zapewnia doskonałą funkcjonalność, bezpieczeństwo, komfortową jazdę oraz zerową emisję tego pojazdu.

Urządzenia i systemy automatyzujące procesy ważenia oraz ewidencji odpadów, innowacyjne rozwiązania obejmują terminale samoobsługowe dla kierowców, system rozpoznawania tablic rejestracyjnych to kolejne nowości.

Wychodząc naprzeciw potrzebom magazynowania i przechowywania materiałów w branży przemysłowej, budowlanej i rolniczej zaprezentowana zostanie modułowa konstrukcja łącząca w sobie stalową ramę nośną oraz pokrycie z wielowarstwowej membrany PVC. Konstrukcja posiada przetestowaną statykę oraz jest zaprojektowana do całorocznego użytkowania.

Wyznaczyćkierunki rozwoju

– Targi POLECO to centralny punkt rozmów na temat gospodarki komunalnej i ochrony klimatu w Polsce, kluczowe wydarzenie dla wyznaczenia kierunków zmian w obszarze społecznym, gospodarczym i biznesowym – zaznacza Paulina Pietrzak, dyrektor targów POLECO.

W części merytorycznej targów POLECO ponad pięćdziesięciu ekspertów z kraju będzie starało się odpowiedzieć na szereg pytań, m.in.: jak zwiększyć efektywność w gospodarce odpadami? Jakie są wyzwania dla gospodarki i recyklingu w kontekście bezpieczeństwa surowcowego? Kogo obowiązują nowe zasady ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych? Ponadto, w programie znajdą się konferencje dotyczące m.in. ochrony środowiska i transformacji energetycznej, Funduszy Europejskich dla przedsiębiorców i samorządów oraz kwestii związanym ze zrównoważoną gospodarką leśną. Ważne miejsce na targach POLECO zajmą debaty poświęcone aspektom prawnym w gospodarce odpadami, zagrożeniom, zapobieganiu i zwalczaniu pożarów odpadów, a także zagadnieniu recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji.

Niezmiernie istotny jest także temat recyklingu paneli fotowoltaicznych. – Panele PV zawierają cenne surowce, które wraz z rozwojem niskoemisyjnej gospodarki stają się coraz bardziej deficytowe. Rozwiązaniem jest recycling paneli i odzysk surowców do ponownego wykorzystania. W trakcie debaty „Odzysk surowców z materiałów PV” porozmawiamy o skali problemu, koszcie, opłacalności i technologii odzysku surowców z paneli PV – dodaje Piotr Drozdowski, zastępca dyrektora targów POLECO.

Dynamiczny pokaz strażaków

Wypadek w komunikacji drogowej samochodu przewożącego substancje niebezpieczne, których wyciek stanowi zagrożenie dla życia, zdrowia i środowiska to scenariusz dynamicznego pokazu do przećwiczenia przez strażaków specjalistycznych grup ratowniczych Państwowej Straży Pożarnej podczas tegorocznych targów POLECO. Każdy uczestnik targów będzie miał okazję zobaczyć z bliska działania ratownicze prowadzone przez strażaków Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemicznego-Ekologicznego oraz Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu wyposażonych w najnowocześniejszy, specjalistyczny sprzęt ratowniczy.

Targi POLECO odbywają się pod patronatem honorowym Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także pod patronatem branżowym izb i stowarzyszeń. Patronat medialny sprawuje 20 portali i czasopism branżowych.

Szczegółowe informacje na temat programu wydarzeń, listy wystawców, nowości i laureatów Złotego Medalu Grupy MTP, a także informacji o zasadach wstępu na targi POLECO dostępne są na stronie www.poleco.pl

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO

17-19.10,2023 r.

Międzynarodowe Targi Poznańskie

www.poleco.pl