Adres:telefon:

e-mail:

strona internetowa:

Ośrodki targowe w Polsce i wielu krajach, a także organizatorzy wszelakich eventów oczekują ekologicznego rozwiązania dla wykładzin. Przedsiębiorstwo, które zaprezentuje najkorzystniejszą technologię w Targach Kielce 10 i 11 kwietnia, znajdzie odbiorców na całym świecie. Czas na zgłoszenia do Targi Kielce Hackathon mija w czwartek, 29 lutego.

Zgłoś się do Targi Kielce Hackathon na stronie https://hackathon.procivis.org.pl/registration-pl/

Międzynarodowe hackathony biogospodarcze „BioBoosters”, w  ramach których organizowany jest Targi Kielce Hackathon to zawody w innowacyjności nakierowane na znalezienie rozwiązań dla wyzwań o charakterze gospodarczym lub technologicznym, które wspomagają zieloną transformację działalności gospodarczej dużych i uznanych przedsiębiorstw.

Do Targi Kielce Hackathon mogą zgłaszać się przedsiębiorcy, podmioty naukowo – badawcze, zespoły akademickie i studenckie oraz osoby fizyczne z Polski, Niemiec i Skandynawii. Wyzwanie, którego podejmą się w ramach tego przedsięwzięcia, polega na stworzeniu biocyrkularnych rozwiązań, które zastąpią tradycyjne wykładziny lub przedstawieniu technologii recyklingu tych wykładzin ze wskazaniem zastosowania dla produktów powstałych w trakcie ich przetwarzania.

Finał, w którym udział wezmą wybrane podmioty i uczestnicy, odbędzie się 10-11 kwietnia 2024 r. w Targach Kielce i towarzyszyć będzie Targom Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.

Wydarzenie pozwoli Targom Kielce zrobić kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i ekologii. Na ekologiczne rozwiązanie dla wykładzin czeka cała branża targowa na świecie. – Targi Kielce Hackathon jest szansą na rozwiązanie jednej z istotnych kwestii procesu zielonej transformacji dla ośrodków targowych i organizatorów imprez. Udział w wyzwaniu to nie tylko reakcja na jedno wydarzenie, to odpowiedź na potrzebę całej branży spotkań, która z opracowanych rozwiązań będzie korzystać przez lata. Rozmowy podczas konferencji UFI Global CEO Summit z udziałem szefów najważniejszych ośrodków targowych na świecie dowiodły, że patrzymy w tym samym kierunku. Celem światowego przemysłu targowego jest zrównoważony rozwój i ochrona środowiska. Wśród ważnych tematów dokładnie omówiliśmy kwestię wykładzin, które są wykorzystywane w centrach wystawienniczych na setkach tysięcy metrów kwadratowych rocznie – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Każdego roku w Targach Kielce zamawianych i zużywanych jest ok. 100 tysięcy metrów kwadratowych wykładzin. Polipropylenowe materiały dywanowe wykorzystywane są na stoiskach wystawców i w ciągach komunikacyjnych. Przez cały rok przechadza się po nich ponad 300 tysięcy odwiedzających kielecki ośrodek. Po każdorazowym wydarzeniu zużyte wykładziny trafiają do kontenera i kończą na śmietniku.

Do udziału w tym hackathonie zaproszeni są wszyscy polscy innowatorzy, w tym przedsiębiorcy, podmioty naukowo – badawcze, zespoły akademickie i studenckie oraz osoby fizyczne z Regionu Morza Bałtyckiego, a więc z Polski, Niemiec i Skandynawii. Zwycięzcy Targi Kielce Hackathon otrzymają perspektywę współpracy rozwojowej i produktowej z kieleckim ośrodkiem wystawienniczym.

Targi Kielce Hackathon jest zrealizowany w ramach projektu „BioBoosters – boosting the circular transition” przez międzynarodowe konsorcjum renomowanych uczelni wyższych, hubów innowacyjności oraz podmiotów społecznych i gospodarczych. Polskim reprezentantem w projekcie jest Fundacja PRO CIVIS, organizator Targi Kielce Hackathon. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału.

Szczegółowe informacje na stronach www.procivis.org.pl oraz targikielce.pl/targi-kielce-hackathon.

Do udziału zgłaszać się można pod linkiem https://hackathon.procivis.org.pl/registration-webinar-pl/
Czas na zgłoszenia na mija w czwartek, 29 lutego.

Fot.

Damian Kuźnowicz, project coordinator w Fundacji Edukacji i Dialogu Społecznego „Pro Civis” podczas webinaru dotyczącego Targi Kielce Hackathon, w którym wzięło udział 50 podmiotów.