Adres:telefon:

e-mail:

strona internetowa:

Podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO, które zgromadzą w tym roku ponad 150 wystawców z dziewięciu krajów, Bank Gospodarstwa Krajowego prezentować będzie Ideę 3W. Do tej inicjatywy dołączyło już 26 partnerów biznesowych oraz 12 podmiotów naukowych skupionych wokół Interdyscyplinarnego Centrum Innowacji 3W. Ale to tylko jedno z wielu interesujących wydarzeń, które będą towarzyszyły targom POLECO w tym roku.

Podczas POLECO 2022, w dniach 19-21 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, spotkają się wszystkie środowiska, które Bank Gospodarstwa Krajowego łączy pod szyldem Idei 3W: przedstawiciele instytucji legislacyjnych i samorządów, reprezentanci świata biznesu, nauki i edukacji.

Woda, wodór, węgiel

Idea 3W, podjęta przez BGK, to odpowiedź na największe współczesne wyzwania, z którymi mierzy się świat: zmiany klimatu, transformacja energetyczna czy dostępność do wody pitnej. Jednym z celów inicjatywy jest wzmacnianie konkurencyjności polskich przedsiębiorstw i efektywniejsze wykorzystywanie strategicznych zasobów przyszłości, czyli wody, wodoru i węgla. Przedsięwzięcie to integruje różne środowiska, m.in. naukowców, przedsiębiorców oraz przedstawicieli sektora publicznego.

– Innowacyjne rozwiązania, które tworzą polscy naukowcy powinny być inspiracją do rozwoju nowych biznesów. I odwrotnie – biznes, który potrzebuje nowych technologii, szuka wsparcia w nauce. By osiągnąć sukces, potrzebujemy integratora, który z jednej strony będzie łączyć potencjalnych naukowych i biznesowych partnerów, a z drugiej pomoże stworzyć przyjazny dla nich ekosystem – mówi Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes BGK i inicjatorka Idei 3W.

Złote Medale Grupy MTP

Jednym z tegorocznych laureatów Złotych Medali Grupy MTP targów POLECO jestBank Gospodarstwa Krajowego, który otrzymał tą prestiżową nagrodę za Ideę 3W. Wśród nagrodzonych znalazły się także inne produkty: BACKHUS A 38 – przerzucarka do pryzm kompostowych, ION ART – technologia selektywnego oczyszczania wód powierzchniowych, Kompleksowy System Fotowoltaiczny S-F EKO-SOLAR, Moduł Komunalny Globtrak, organiczny środek poprawiający właściwości gleby Ole!komp!, recomat SMART RVM, rozrywarka do bel Matthiessen, samojezdny odkurzacz elektryczny Glutton, separator balistyczny oraz SiCompact 2020 – kompaktowy moduł XL SiDrop.  

Targowe premiery i nowości

Podczas POLECO na zwiedzających czeka mnóstwo nowości prezentowanych przez wystawców. Rare Metals oraz Wastes Service Group zaprezentują np. nowatorskie podejście do recyklingu baterii Li-Ion. Podane zostaną także szczegóły trwającej budowy nowoczesnego zakładu ich przetwarzania. 

Z kolei na stoisku firmy R3 Polska będzie można przetestować Recomat, czyli urządzenie do zbierania, kompaktowania i segregowania opakowań. To ważny punkt na mapie targów POLECO w aspekcie zapowiedzi wprowadzenia w Polsce już z początkiem przyszłego roku systemu kaucyjnego na opakowania po napojach.

Odpowiedź na potrzeby branży

POLECO to nie tylko wystawa produktów i usług – to także szeroka sfera konferencyjna, która tradycyjnie już połączona będzie z branżowymi debatami odpowiadającymi na najbardziej nurtujące branżę ochrony środowiska tematami.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wraca na tegoroczne POLECO z konferencją „Stabilne finansowanie ekorozwoju Polski w niestabilnych czasach”. Odbędzie się ona 20 października br. na scenie w Alei Lipowej. Eksperci z NFOŚiGW wraz z zaproszonymi gośćmi poruszą ważne tematy. Odbędą się takie panele, jak „Bądźmy gotowi na zmiany klimatu – jak sprostać deficytowi wody w Polsce?”, „Spalanie i fermentacja – rozwiązywać problemy chroniąc środowisko i kieszeń Polaków”, „W czystym powietrzu i ciepłym domu – strategiczny plan dla Polski – możliwości i bariery” czy „Transformacja polskiej energetyki i ciepłownictwa – główne wzywania”.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Innovation Norway przygotowują konferencję „Nie ma odpadów, są tylko surowce” (20 października). Adresowana jest ona do przedsiębiorców, startupów oraz instytucji z otoczenia biznesu, oferujących innowacyjne rozwiązania i procesy związane z ochroną środowiska.

Odbędzie się także konferencja „Dobre praktyki gospodarki odpadowej – porozmawiajmy o…” przygotowywanej przez firmę TOMRA, Fundację Plastics Europe oraz Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowy Klaster Kluczowy. Konferencja ta potrwa aż trzy targowe dni – od 19 do 21 października.

Z kolei “Zeroemisyjny transport i usługi komunalne – aspekty ekonomiczne, kierunki rozwoju, możliwości i szanse” to wydarzenie organizowane 19 października przez Grupę MTP, podczas którego uczestnicy debatować będą o sposobach na dekarbonizację transportu publicznego. W programie tegorocznego POLECO także konferencja miesięcznika „Energia i Recykling”, czyli trwające dwa dni (19-20 października) „Forum Energii i Recyklingu”.

Szczegółowe informacje na temat targów POLECO wraz z pełnym programem wydarzeń towarzyszących znaleźć można TUTAJ>>

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO

19-21.10.2022, Poznańwww.poleco.pl